CB RADIO WARSZAWA - NAPRAWA CB - SKLEP - SERWIS - KOMIS

SAXON > CB Radio - naprawa, serwis, sklep

Te artykuły mogę polecić , warto zapoznać się z ich treścią -

http://suw.biblos.pk.edu.pl/resources/i1/i0/i1/i7/r1017/LukjanowS_BadaniaKompatybilnosci.pdf 

W naszej firmie można nabyć zasilacz samochodowy do nawigacji GPS lub do telefonu komórkowego , który nie powoduje żadnych zakłóceń w cb radiu - wyjście zasilacza , mini usb.

Pasmo CB jest bardzo wrażliwe na wszelkiego rodzaju zakłócenia atmosferyczne i przemysłowe. W zakresie fal krótkich , a CB radio do nich się zalicza , występuje również zjawisko propagacji , czyli możliwości rozmowy na odległość nawet kilkunastu tysięcy kilometrów . 

 

Częstotliwość CB - 27 Mhz. jest bardzo podatna na wszelkiego rodzaju wyładowania atmosferyczne i zakłócenia iskrowe takie jak ( burza , iskrzące styki przełączników i silników elektrycznych ). Najgorzej jest w miastach i pod liniami wysokiego napięcia . W pojazdach , czasami bardzo ciężko jest usunąć wszystkie zakłócenia , a w nowoczesnych samochodach , mocno skomputeryzowanych może wystąpić silny szum po uruchomieniu silnika . W czasie jazdy samochodem występuje efekt ( sztachetowania ) czyli zmiana siły sygnału spowodowana ruchem pojazdu . Zakłócenia powodowane są również przez samych użytkowników , gdy kilka osób rozmawia jednocześnie na tym samym kanale ( wycie i gwizd ) . Firmy produkujące CB RADIO w swoich lepszych modelach stosują filtry ( NB - ANL ) aby zmniejszyć zakłócenia .

Wyładowania atmosferyczne słychać w CB Radiu już nawet z kilkuset kilometrów a czasami z kilku tysięcy kilometrów . Profesjonalnie korzystano z pewnych częstotliwości podatnych na takie zakłócenia do zbierania danych o nadchodzących burzach z piorunami . Dziś mamy do tego celu satelity meteorologiczne .

Dla wszystkich ciekawskich , którzy chcą zobaczyć Ziemię z kosmosu , podam link do strony , na której znajduje się kilkadziesiąt satelitów obiegających Ziemię ze wszystkich stron i robiących zdjęcia na bieżąco . www.fourmilab.ch/earthview/satellite.html

Wyładowanie atmosferyczne

Propagacja słoneczna to w skrócie  zjonizowanie górnych warstw atmosfery ziemskiej , która narasta stopniowo co jedenaście lat i zależy od aktywności słońca ( plamy na słońcu - silne promieniowanie magnetyczne ). Jest to jedenastoletni cykl słońca . W pasmach amatorskich i CB RADIO w tym okresie można rozmawiać na duże odległości , nawet po kilka tysięcy kilometrów . Dotyczy to głównie górnych pasm KF i też CB . W okresie dobrej propagacji łatwiej porozmawiać z krajami na drugim krańcu kontynentu niż ze stacją oddaloną o kilka kilometrów .

Wyrzucone ze Słońca cząsteczki docierają do Ziemi i wywołują w okolicach podbiegunowych zorze polarne.

Propagacja fali przyziemnej w dużym stopniu zależy od elektrycznych parametrów ziemi , takich jak ; temperatura , wilgotność i struktura gleby , oraz ukształtowania terenu i przeszkód które musi pokonać fala radiowa ( lasy - budynki itp. ) W pewnych przypadkach sygnał odbity od przeszkód terenowych może się nakładać na siebie i powodować nawet całkowite wytłumienie lub wzmocnienie sygnału radiowego . Sygnał z anteny nadawczej rozchodzi się we wszystkich kierunkach i dociera do anteny odbiorczej po najkrótszej drodze oraz odbity od różnych przeszkód w terenie .

Niestety pasmo CB jest specyficznym pasmem radiokomunikacyjnym nie strzeżonym w którym mogą pracować różne urządzenia ( piece indukcyjne - zgrzewarki - urządzenia szpitalne ) . Sumując to wszystko można powiedzieć że nie ma radia CB które nie szumi i nie trzeszczy . Jeśli w eterze są zakłócenia , to radio je odbiera , a my słyszymy to wszystko w głośniku .

Pierścienie ferrytowe dostępne są w naszej firmie .

Można próbować walczyć z tymi zakłóceniami z większym lub mniejszym skutkiem . Dobrej klasy radio CB , jak i odpowiednia antena , poprawnie zamontowana i zestrojona może wpłynąć znacząco na zmniejszenie zakłóceń .

   
Serwery wirtualne © by SAXON 2024